РОБОТА З БАТЬКАМИ
















ПОРАДИ
"ЯК ЗУСТРІТИ ВЕЛИКДЕНЬ З ДІТЬМИ"


КОНСУЛЬТАЦІЯ 
"ВЕЛИКДЕНЬ - ДАВНІ УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ"





МАЙСТЕР - КЛАС
"ПИСАНКА СВОЇМИ РУКАМИ"







ПОРАДИ

"ГАРНІ МАНЕРИ, ЯКІ ПОТРІБНО ПРИЩЕПИТИ ДИТИНІ"

                          

ІНФОРМАЦІЯ 
"ПРИГАДАЄМО ФАКТИ ПРО СОНЦЕ"



ПОРАДИ
"РЕЧІ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЗАБОРОНЯТИ ДИТИНІ"





КОНСУЛЬТАЦІЯ 
"ЩО БАТЬКАМ ПОТРІБНО РОБИТИ, ЩОБ ПРОГУЛЯНКА БУЛА ЦІКАВОЮ"



ПОРАДИ "ЯК ОДЯГНУТИ ДИТИНУ НАВЕСНІ"


ІНФОРМАЦІЯ "ДО НАС ПРИЙШЛА ВЕСНА"


ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ОБІЗНАНОСТІ  ПРО СІЛЬ






ІНФОРМАЦІЯ  "Користь та шкода солі"

 INCLUDEPICTURE "https://d3d173w0vohr0k.cloudfront.net/ua-ua/articles/cb80f896a8fe339b13875a05cee3d629/8c28da5d64d446de5379dfbfe1e2de26.png" \* MERGEFORMATINET 

         Сіль – це невід`ємна частина практично будь-якої страви. Щодня кожна людина використовує сіль у харчуванні. Проте слід робити це збалансовано,  знаючи про користь та шкоду солі для організму. 

Суперечки з цього приводу  не вщухають.

        Користь солі 

 Сіль переважно складається з 93-99% хлористого натрію. Це один із найголовніших елементів, який приймає участь у всіх біохімічних процесах організму, причому на рівні клітин. Унікальна спеція підсилює смак їжі, допомагає передавати нервові імпульси, підтримує тонус м`язів.  І саме головне – натрій приймає участь у підтриманні водно-сольового та кислотно-лужного балансу організму та виробленні шлункового соку. Якщо натрію недостатньо, то  людина втрачає воду, і може виникнути такий стан, як гіпонатріємія (концентрація натрію в плазмі знижується до рівня менше ніж 135 ммоль/л).  Вона призводить до серйозних порушень з боку серцевого ритму, зниження артеріального тиску, у важких випадках –  до  сплутаної свідомості, судом та непритомності. Сіль може містити в невеликих кількостях кальцій, калій, залізо, цинк та йод. Тому це частково компенсує потребу організму в них. Є гарним консервантом, так як пригнічує ріст бактерій у  харчових продуктах. Тому відмовлятись повністю від солі не варто.

        Шкода солі   При перевищенні рекомендованої денної норми вживання солі (більше 5 грам) натрій накопичується в тканинах, формуються набряки, підвищується артеріальний тиск. Це супроводжується спазмом судин, загальмуванням  обмінних процесів в організмі, кисневим голодуванням.  Виникає ризик розвитку інсультів та  інфарктів. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) давно бє на сполох: у світі зростає кількість інсультів та інфарктів. Їх головна передумова – гіпертонія, а одна з провідних причин останньої – зловживання сіллю.

         Надлишок натрію  може сприяти розвитку таких хвороб, як ожиріння, остеопороз, катаракта, глаукома, атеросклероз судин, рак шлунку тощо.

Відвикати від солі треба повільно, замінивши її іншими спеціями – сушений часник, чебрець, петрушка, базилік, кінза, сок лимону чи лайма можуть бути  гідною заміною солі. Але найкращою альтернативою є морська капуста,  яка містить безліч поживних речовин.

         Ще раз  наголошуємо, уникнути або полегшити перебіг ряду захворювань можна простим обмеженням  –  ВООЗ рекомендує вживати  не більше 5 грамів (1 чайна ложка) солі  на добу (з урахуванням солі, яка міститься у всіх спожитих продуктах харчування).


 

ІНСТРУКТАЖІ
  " ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ НАВЕСНІ" 


          






ПОРАДИ
  " ВЕСНЯНІ ЗАБАВИ" 

            


ПОРАДИ
  " ІГРИ НА ПОДОЛАННЯ ДИТЯЧОЇ АГРЕСІЇ" 

                                   


        КОНСУЛЬТАЦІЯ     
   " Правила безпеки у ванній кімнаті "   

                                Чому навчити дитину для безпеки у ванній

Діти зазвичай дуже люблять купатися.  Їм подобається грати плаваючими качечками, плескатися. Звичайне миття багато батьків перетворюють на цікаву для дитини гру.

Але іноді малюки геть-чисто відмовляються купатися, мити їх доводиться майже насильно. Це трапляється тоді, коли щось налякало дитину, зробило процес неприємним. Найчастіше це занадто гаряча вода або мило, що потрапило в очі.

Температуру води можна вимірювати або пробувати руками, але не пальцями, а ліктем або зап'ястям. Шампуні використовувати дитячі, вони не подразнюють очі. А для захисту очей від потоків води найкраще купити спеціальний козирок. Він щільно одягається на головку і не дозволяє воді потрапляти у вічі.

Найважливіше, чому потрібно навчити, це користуватися краном гарячої води. Особливо якщо у вас індивідуальний підігрів її. Дворічні діти чудово розрізняють велике-маленьке, червоне-синє, гаряче-холодне. Якщо помітили інтерес до кранів, покажіть дитині, як вмикати воду, як її регулювати.

   Передусім слід пам'ятати, що митися потрібно всім і робити це регулярно, тому захистити малюка від перебування у ванній неможливо. Маленьку дитину, яка тільки-но почала ходити і вивчає новий для неї світ квартири, для її ж безпеки та власного спокою слід обмежити від вільного відвідування цього приміщення. Прості клямки або обмежувачі на двері допоможуть вирішити завдання.

     Якщо вашому малюку 2 роки або більше, то його пора вже навчити правильній поведінці у ванній, а відкривати вільний доступ чи ні, кожен вирішує самостійно за обставинами.

      Які небезпеки можуть підстерігати дитину у ванній кімнаті

      Ванна кімната вважається зоною підвищеної небезпеки не тільки для дітей, а й для дорослих. Але якщо для дорослої людини основна неприємність полягає в тому, що у ванній кімнаті легко посковзнутися на мокрій поверхні і впасти, то для дитини - все набагато складніше. Що потрібно знати батькам, щоб ванна кімната стала повністю безпечною для дитини?

·           Захлинутися водою у наповненій ванній кімнаті. 

       Це найбільша небезпека для немовлят та дітей дошкільного віку. Ні на секунду не залишайте дитину саму, якщо ванна наповнена водою або в ній замочена білизна для прання.       Дихальна система дитини влаштована так, що потрапляння до неї навіть невеликої кількості води може зупинити дихання, а переляк та паніка довершать справу.

Щоб цього не сталося, купайте дитину в спеціальній дитячій ванночці, її можна поставити у велику ванну або закріпити спеціальними тримачами. Якщо виникла потреба набрати воду у ванні і тримати її там, то двері до цього приміщення повинні бути надійно зачинені.

  

·         Обшпаритись гарячою водою.

       Для того, щоб одержати опіки не потрібний окріп, дитяча шкіра ніжна і тонка - 60-80 градусів вже небезпечно. Джерелом гарячої води для ванної кімнати може бути все, що завгодно. Це і підігріта вода з котельні в багатоквартирних будинках, і індивідуальні бойлери, і бак газової колонки, і електропідігрівачі на змішувачах води, і відро окропу, нагріте на газовій плиті.

           Із відром гарячої води все зрозуміло – тільки немислимі дурні залишають такі речі у доступному для дитини місці.
Централізоване водопостачання у багатоквартирних будинках не становить загрозу – вода у крані майже ніколи не буває надто гарячою.
     Що стосується будь-яких бойлерів, то для безпеки дитини у ванній слід суворо стежити за температурою води. Індивідуальний підігрів завжди можна встановити на певну температуру. Вставте градусів 50-60. Для дитини це дуже гаряча вода, вона некомфортна, але безпечна. Максимум почервоніє шкіра. Дозвольте малюкові спробувати включити гарячу воду, доторкнутися до неї, поясніть що о чого. Там де неможливо відрегулювати температуру бойлера, треба з ранніх років вчити дитину користуватися кранами.

 ·         Посковзнутися на мокрій поверхні.

    Слизька плитка на підлозі або мокра ванна може стати джерелом неприємного падіння. І тут можливі переломи, а вдаритися головою вкрай небезпечно. Для безпеки у ванній найкраще купити силіконові килимки, що прилипають до поверхні. Їх можна використовувати в душі або постелити на підлогу. Добре себе зарекомендували гумові килимки. Вони бувають м'які пористі, оформлені у вигляді звірят, прозорі. Ще одне їх переважно - вони швидко сохнуть.
Для ванни можна купити зручні знімні опори, лавочки. Такі пристрої будуть корисні, якщо в будинку є також і літня людина. Якщо плануєте ремонт – купіть спеціальне покриття для підлоги або оберіть неслизьку плитку.
                          

      Всі ці заходи допоможуть вам і вашій дитині почуватися комфортно та безпечно у ванній кімнаті.


 " ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВОДУ" 


                                    

ПАМ'ЯТКА
  " ПРО НАЙГОЛОВНІШЕ В СТОСУНКАХ БАТЬКІВ І ДІТЕЙ " 



ПОРАДИ 

  " ЦІННОСТІ, ЯКІ МОЖНА ПРИЩЕПЛЮВАТИ ЛИШЕ У СІМ'Ї " 




ІНФОРМАЦІЯ

  " ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ ЯВИЩ " 

КОНСУЛЬТАЦІЯ " ІГРИ, ЯКІ ВЧАТЬ ДІТЕЙ ДОБРОТІ " 


ІНФОРМАЦІЯ: " ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ ПІД ЧАС СИРЕНИ "

                                           

 

ПОРАДИ  " ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИЯВИЛИ ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ "  

КОНСУЛЬТАЦІЯ " ВИХОВАННЯ У ДІТЕЙ ЛЮБОВІ ДО БАТЬКІВЩИНИ "  





























ЗАПОБІГАННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ 








КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ: 
"ЯКІ КНИГИ СЛІД ЧИТАТИ ДІТЯМ РАННЬОГО ВІКУ"





                 

    






                    
































 
          КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ "БАТЬКАМ ПРО ПРАВА ДИТИНИ"
                                  




                         

                           "ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ" 

                          


                         


                               "ПРАВИЛА МІННОЇ БЕЗПЕКИ"  (ПОРАДИ БАТЬКАМ)  


                                 



                         

Немає коментарів:

Дописати коментар